US Open Başlamadan! - Tennis Istanbul

US Open Başlamadan!

Sezonun 4. ve son Grand Slam’i olan US Open’ın ana tablo maçları 25 Ağustos’ta başlayacak.

Ülkemizi erkeklerde Marsel İlhan, bayanlarda ise Çağla Büyükakçay eleme turlarında temsil edecek.

Dünya tenisi ise Rafael Nadal’dan gelen kötü haberle yıkıldı. El bileğindeki sakatlık nedeniyle US Open öncesi yapılan 2 büyük ATP 1000 turnuvasından (Toronto, Cincinnati) çekilmek zorunda kaldı. US Open’a katılmayı hedeflediğini belirten Rafa’nın durumu henüz netlik kazanmadı. Kendisini Salı günü sakatladığını belirten Rafa, şöyle devam etti; “Toronto ve Cincinnati’de yer alamadığım için hayal kırıklığı yaşıyorum ancak US Open’a yetişmeyi hedefliyorum.” Bu iki turnuvayı da geçen sene kazanan Rafa, bu sene 2000 ATP puanını kaybedecek ve dünya sıralamasındaki yeri olumsuz etkilenecek.

Amerika’daki hazırlık turnuvaları bu hafta Washington’da başladı, Pazartesi günü Toronto ve 11 Ağustos’ta Cincinnati ile sona erecek. Canada’da yapılan turnuva geçen sene Montreal’de yapılmıştı, bu sene ise Toronto’da oyuncular kozlarını paylaşıyor olacaklar.

US Open’ın erkeklerdeki favorisi dünyanın 1 numarası ve 2011’de bu turnuvada şampiyon olan Sırp raket Novak Djokovic, bayanlarda ise bu sene formsuz olmasına rağmen US Open’ı 5 kere kazanan Amerika’lı raket Serena Williams.

Rafa’nın sakatlanması ile turnuvaya %100 hazır gelemeyeceğini düşünürsek, Federer’in turnuvayı kazanmak için şansının arttığını söyleyebiliriz. Nadal’a karşı her kortta çok zor anlar yaşayan Federer bu turnuvada Nadal’ın kendisi ile karşılaşmadan elenmesini bekleyecektir. Diğer rakiplerine karşı daha üstün olan Federer, yarı final veya finalde Djokovic ile eşleşmeyi hedefleyip onu yendikten sonra finalde Rafa ile karşılaşmamayı veya finalde Nole ile oynarsa şampiyon olup kupayı kaldırmak isteyecektir. Benim ilk 3’üm bu turnuvada sırasıyla; Djokovic, Federer ve Wawrinka’dır. Hazırlık turnuvalarından sonra kimin formda olduğunu daha iyi görebiliyor olacağız.

Bütün tenis severleri keyifli bir ay bekliyor.

Tennis Istanbul
Alican Seren 25

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir