Çocuklara Özel Tenis Eğitimi | Tenis Akademisi 

Çocuklara özel tenis eğitimlerimizde, seviyelerine uygun eğitim planları hazırlıyor ve gruplar oluşturuyoruz. Çocukların sağlıklı bir yaşam için spor yapmalarını destekleyerek, onlara tenis oynamayı öğretiyor ve bu süreçte teknik becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyoruz. Ayrıca, çocukların özgüvenlerini arttırmak için eğitmenlerimiz onlarla birebir ilgilenerek, ihtiyaçlarına yönelik özel eğitimler veriyorlar. Böylece, çocukların tenis oynamaktan keyif almalarını ve bu sporda ilerlemelerini sağlıyoruz.

Çocuklara Özel Tenis Okulu:

5-8 ve 9-12 yaş aralıklarına özel tenis okulumuz için kayıtlar yıl boyunca devam ediyor.

 • Tenis eğitimi programımız sporcumuza göre haftada iki veya üç gün, günde bir saat olarak planlanmıştır.
 • Eğitimlerimiz hafta içi ve hafta sonları gerçekleşmektedir.
 • Kortta en fazla altı çocukla beraber bir eğitmen yer almaktadır.
 • Programımızda; ısınma, tenis antrenmanı, koordinasyon çalışmaları ve yaş grubuna özel eğitimler yer almaktadır.

Çocuklarda Performans Tenisi:

Rekabet ortamında maçlara daha iyi hazırlanıyor, geleceğin şampiyonlarını yetiştirmeyi hedefliyoruz.

12 yaş ve üzeri için, 30 günlük yoğun antrenman programı sonrasında oyuncularımızın performansını görmek ve sürece göre değerlendirmek için maç/turnuva organize ediyoruz. Profesyonel seviyede yapılan seçmelerle çocuklarımız için en uygun antrenman takımını oluşturuyoruz.

Antrenman Planı;
 – Tenis antrenmanı: Günde 2 saat
 – Kondisyon antrenmanı: Günde 30 dakika
 – Maçlar: 15 günde bir maç antrenmanı
 – Zamanlama: Haftada 5 gün. Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi
 – Saat: Hafta içi: 18.00-20.30, hafta sonu: 09.00-11.30

İleride iyi bir sporcu ve iyi bir tenisçi olmak için başlangıç yaşı 6-9 aralığındadır. Tenise başlarken yaş ilerledikçe başarı oranı azalır. Örneğin 14 yaşında tenise başlayan birinin profesyonel tenisçi olma oranı çok düşüktür.

Tenisin çocuğunuza ileride sağlayacakları faydaları gözden geçirelim;

 1. Tenis bireysel bir spordur, sporcu koca kortta tek başına rakibini yenmek için uğraşır. Maç içinde ona destek olan ne bir takım arkadaşı ne de bir antrenörü vardır. Çocuk tenisi öğrenip maç yapacak seviyeye geldikten sonra erken yaşlarda kendine güvenmeyi öğrenir. Kortta kendi planını, stratejisini ortaya koyar ve maçı kazanmaya çalışır. Kazanmayı öğrendikten sonra güveni artar güveni arttıkça da daha iyi sonuçlar alır, bu da yaşı ilerledikçe kendi kararlarını kendinin vermesine yol açar.
 2. Velilerin en büyük korkusu çocuğumuz tenisçi olamayacak ilk 100’e giremeyecek, profesyonel olamayacak. Korkmayın tenisin yelpazesi geniş;
  • Spor yaptıkları için çok ayrı bir sosyal çevreye giriyorlar. Herkesin eşit olduğu ve hayat boyu arkadaşlığın olduğu bir çevreye giriyorlar. Çocuğunuzun 10 yaşındaki tenis arkadaşı 50 yaşına geldiğinde de arkadaşı olacak ve birbirlerine destek olacaklar, sosyalleşmeye devam edecekler.
  • Tenis oynadığı için, ilişkileri gelişecek, bu da ileride iş yaşamında ona çok fayda sağlayacak.
  • Yurtdışında burslu okuma fırsatı ve yurtdışında hayatına devam etme fırsatı olabilecek. Bizim yakın olarak tanıdığımız Amerika’ya tenis bursuyla giden ve orada kalıp hayatını kuran 10’larca tenisçi arkadaşımız var.
  • En zor olanı profesyonel tenisçi olmaktır, bu yola giren ailelerin ciddi şekilde araştırmaları ve zorluğundan haberdar olmaları gerekmektedir. Tenis uzun vadeli, çok ve doğru çalışmayı ve ciddi araştırma yapmayı aynı zamanda doğru zamanda doğru yerlerde olmanızı gerektiren bir spordur. Yol çok uzun ve oldukça engebelidir. 

Bu konuda daha detaylı bilgiye ulaşmak için: https://www.tennisistanbul.com/genc-yasta-tenise-baslamanin-faydalari-nelerdir/