Tenis Kaç Derste Öğrenilir - Tennis Istanbul Makale - Tenis Dersi

Tenis Oynamayı Kaç Ders Sonunda Öğrenebilirim?

tenis-kaç-derste-öğrenilir

Kaç Eğitim Sonunda Tenis Oynayacak Seviyeye Gelirim? Tenis Kaç Derste Öğrenilir?

Tenis oynamayı kaç saatte öğrenirim? Birebir tenis eğitimi almam gerekir mi? Kendi kendime tenis oynayıp, ders almadan ilerleyebilir miyim? Sorularıyla son dönemlerde çok karşılaşıyoruz.

Tenis oynamak, spor yapmak isteyenler için en iyi seçeneklerden bir tanesi ancak insanlar belli bir yaştan sonra öğrenemeyeceklerini, öğrenseler bile ilerleyemeyeceklerini düşünüyorlar. Bu düşünce tarzını değiştirmenizi rica ediyoruz. Tenise her yaşta başlayabilir ve ilerleyebilirsiniz. Bir çok sporcu arkadaşımız 40 yaşında oynamaya başlayıp sonrasında çok iyi tenisçi oldular ve ülkelerini veteran turnuvalarında milli takım seviyesinde temsil ettiler. Ancak tabii ki söz konusu olan iyi seviyelere 1 ayda gelmediler, haftada 3-4 gün zaman ayırıp günde 2 saat antrenman yaptılar ve bunu en az 2 sene devam ettirdiler. Bu özverinin sonunda da çok iyi tenisçi oldular…

Tenis oynamayı kaç saatte öğrenirim, arkadaşımla oynayacak seviyeye nasıl gelirim sorularının cevapları farklı değişkenlerde yatıyor. Oyuncunun sporcu geçmişi, atletik yapısı ve ayırabileceği zamana göre bu sorular cevaplanabilir. Örneğin 5 sene voleybol oynamışsınız ve tenise başlamak istiyorsunuz, size yakın yaşta ve yetenekte olan ve yeni başlayan bir sporcuya karşı çok daha hızlı ilerlersiniz. Sıfırdan başlayan birinin özel tenis dersi veya grup eğitimleri alması mantıklı olabilir, temeli doğru oturtursanız sonrasında daha az sorunla karşılaşırsınız. Temel vuruşları, kuralları, tenis kortu içinde nerede durmanız gerektiğini 10-12 saatlik eğitim sonunda öğrenmeniz gerekmektedir. Bu süreçleri eğitmenle oturttuktan sonrası size kalmış. İlerletmek için arkadaşlarınızla oynamanız, bol bol tenis maçı ve videosu izlemeniz, duvara karşı oynamanız gelişiminize ciddi şekilde katkı sağlayacatır. Tüm kuralları ve vuruşları belli bir seviyeye getirdikten sonra gelişim için maç yapmanızı tavsiye ederiz. Teniste farklı oyuncularla oynamak, farklı vuruşlarla karşı karşıya kalmak en iyi ilerleme modelidir ve bunu size sunan oynayacağınız tenis maçlarıdır.

Son olarak kendi kendime tenis öğrenebilir miyim başlığının üzerinde konuşalım. Tenis en az iki kişiyle oynanan bir spordur ve bir kişinin kort içinde yapabilecekleri limitlidir. Tek başınıza duvar yapabilirsiniz ve/veya kovayla top alıp servis atabilirsiniz. Ancak tabii ki bunları da gerçekleştirmek için belli bir seviyede tenis oynayabilmek gerekir. Kortta iki kişi olursanız ve arkadaşınız da sizin gibi yeni başlayansa oynadığınız oyundan zevk almanız veya kendinizi ilerletmeniz maalesef pek mümkün olmaz. Eğer kendi kendinize tenis oynamayı öğrenmek isterseniz tenis oynamayı bilen bir arkadaşınızdan destek almanızı tavsiye ederiz. Böyle bir arkadaşınız yoksa hem öğrenmek hem de süreci anlamak için tenis dersi almanız en doğrusu olur.

Keyifli ve sporlu günler dileriz.

Tennis Istanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir