Sezonun 3. Grand Slam'i Başlıyor! - Tennis Istanbul

Sezonun 3. Grand Slam’i Başlıyor!

Wimbledon tenis turnuvaları arasında tartışmasız en prestijli ve bilinirliği en yüksek olanı.

Bu sene de seyircisi ile All-England Tennis Club’da 29 Haziran’da buluşuyor.
Bu sene de, her sene olduğu gibi turnuvanın sonunda farklı gündemler ortaya çıkacaktır ancak bunların arasında en önemli olanı Serena Williams’a ait olabilir. Eğer Serena, Wimbledon’ı kazanırsa oynanan son 4 Grand Slam’i kazanmış olacak (2014 Us Open, 2015 Australian Open, French Open ve Wimbledon) bunu daha önce 2002, 2003 sezonunda gerçekleştirmişti. Bununla beraber bu senenin de 3 Grand Slam’ini kazanmış olacak ve bir sene içinde bütün Grand Slam’leri kazanmak için sezon sonunda yapılacak US Open’ı bekleyecek. Bugüne kadar 4’te 4 yapan tek tenisçi var o da, Steffi Graf. Serena hastalıklara ve 3 setlik zorlu maçlarına rağmen Roland Garros’da gösterdiği iyi performansı Wimbledon’a taşırsa onunla kim rekabet edebilir merak konusu.
Serena Williams için turnuvanın değeri çok yüksek olabilir ancak erkeklerde de yılın tartışmasız en formda ismi olan Novak Djokovic için de önemli bir turnuva olacak. Novak, üçüncü Wimbledon şampiyonluğu için korta çıkacak, ilk çim kort turnuvasını 2011 senesinde kazandıktan sonra geçen sene de Wimbledon’ı kazanarak bunun bir sürpriz olmadığını tenis severlere kanıtlamış oldu. Üçüncü kez tenis dünyasının en önemli turnuvasını kazanmak kendisini Wimbledon’ın efsaneleri arasına sokacaktır. Novak için aklımızdaki en önemli soru işareti, Roland Garros’da olağanüstü bir performans sergileyen Stan Wawrinka karşısında aldığı mağlubiyetten sonra bu turnuvaya kafaca hazır olup olmayacağı. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, Nole için bu toprak kort turnuvasını kazanmak hepsinden daha önemliydi çünkü hem daha önce bu turnuvayı hiç kazanamadı hem de Novak’da Serena gibi bir sene içinde bütün Grand Slam’leri kazanma şansını elinde tutuyor olacaktı. Djokovic’in Wimbledon’ından önce herhangi bir hazırlık turnuvasına katılmadığını biliyoruz, Güney Fransa’da basından habersiz, insanlardan uzak antrenman yaptığını öğrendik.
Eğer Djokovic tekrar Wawrinka ile eşleşirse çok zorlu bir maç olacak ancak şu bir gerçek ki dünyanın en iyi oyuncuları geçmiş maçları bir kenara bırakıp önündeki şampiyonluklara odaklanırlar, Djokovic’in de Paris’deki final maçını bir kenara koyup Wimbledon’a %100 ile geleceğini düşünüyoruz.
Konu Stanislas Wawrinka’dan açılmışken son paragrafı da Roland Garros şampiyonuna ayıralım. Paris’de inanılmaz bir şampiyonluk yaşayan ve Australian Open’daki şampiyonluğunun tesadüf olmadığını, Nadal’ın sakatlığıyla bağlantılı olmadığını gösteren Stan, iyi gidişini Wimbledon’a taşımak istiyor. Çok iyi bir çim kort oyuncusu olmayan Wawrinka, Wimbledon için yapılan hazırlık turnuvası olan Queen Club’da 2. turda Kevin Anderson’a yenildi. Çimde en iyi derecesini geçen sene çeyrek finale çıkarak alan Stan, inişli çıkışlı grafiği ile bilinirken, sezonun üçüncü Grand Slam’inde nasıl bir performans göstereceği merak konusu.
2014 senesinin en çok konuşulan vuruşunu izlemek için: http://bit.ly/1qi5O5t
Tennis Istanbul
Alican Seren 24

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir